Mezoterapi Saç Tedavisi İzmir

Günümüzde saç dökülmesi için birbirinden farklı pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Bunların bazıları sonuç oluşturmazken bazıları yeniden saç çıkmasına yardım ediyor. Mezoterapi saç tedavisi İzmir bölgesinde yeninden saçlarınıza kavuşabiliyorsunuz. Uzman bir ekip tarafından uygulanması gereken tedavi, saçlarınızın yenilenmesini sağlıyor, dökülen yerlerden yeninden saç çıkması sağlanıyor.

Mezoterapi Nedir?

İlaçlar genel olarak ağızdan ya da kas arasından alınır. Ancak, emilim nedeni ile direkt olarak etki edeceği yere ulaşamayabilir. Bu da tedavinin daha yavaş ilerlemesine neden olur. Mezoterapi sayesinde ilaçların direkt olarak hastalıklı olan bölgeye ulaşması sağlanıyor. Bunun için direkt olarak deformasyona uğramış olan bölgeye enjekte yapılması gerekiyor.

Vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimler genel olarak cildin orta tabakasına enjekte edilmelidir. Mezoterapi saç tedavisi İzmir için de orta tabakaya ilaç enjektesi çok önemlidir. Bu yöntem sayesinde yan etkiler de ortadan kaldırılır. O nedenle uzmanlar bu yöntemi saç ekimi tedavisinde sıklıkla kullanıyor.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi sırasında mezoterapiden yararlanacaksanız bir uzmandan yardım almanız şart. Çünkü hazırlanan kokteylin içerisinde hangi farmakolojik özelliklerin olduğu bilinmelidir. İlaçların birbiri ile olan etkileşimleri de her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

İşlem sırasında ağrı yaşamak istenen bir durum değildir. O nedenle seçilen iğne boyutlarına dikkat etmek gerekiyor. Seanslar da hastanın durumuna göre değişiyor. Saç dökülmesi çok aşırı boyutlarda ise seanslar sıklaştırılıyor.

Alopesi Nedir?

Normal bir yetişkin insanda 150 bin adet saç kökü bulunur. Gün içerisinde kişilerden 100 adet saç telinin dökülüyor olması normal karşılanabilir. Ancak, dökülme bu sınırın üzerinde ise o zaman sorun var demektir. Alopesi saç azalması ya da yok olması demektir.

Saçların dökülmesi iki farklı şekilde incelenebilir. Bazı saçlar gövde bölümünden kırılır ve dökülür. Burada kök yerinde kalır ve uzama devam eder. Ancak, bazı dökülmeler saç kökünden olur. Saç kökünden olan dökülmelerde saç ekimi tedavisi yapılmalıdır.

Mezoterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mezoterapi, saç çıkışını düzenlemek için yapılır. Kalıcı ve doğal sonuçlar için bu yöntem tercih edilir. Bölgesel tedavilerde en etkili yollardan biridir. Mezoterapi saç tedavisi İzmir ilk ay içerisinde 4 seansa kadar uygulanabiliyor. İkinci ay için 2 seans yeterli oluyor. Üçüncü ayda da yine 2 seans yapılıyor. Daha sonraki aylarda ise 1 kere uygulama yeterli oluyor. Uzman ekibimiz ile sizlere bu hizmeti sağlıyoruz.

Prp saç bakımı ve tedavisi http://medisistem.com.tr/prp-sac-tedavisi-izmir İnceleyebilirsiniz.

Mezoterapi Saç Dökülme Tedavi Fiyatları

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!
INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!