Prp Saç Tedavisi İzmir

Saç Dökülme Tedavilerinde Prp Etkisi Nedir?

Son dönemin teknolojileri sayesinde hem saç kaybının engellenmesini hem de kaybın yaşandığı yerde saçın yeniden çıkmasını sağlayan tedaviler keşfediliyor. Bunlardan biri de Prp saç tedavisi İzmir olarak karşınıza çıkıyor. Kök hücre tedavisi olarak bilinen  Prp yöntemi sayesinde saçlarınızın uzaması, yenilenmesi, dolgunlaşması ve sağlık kazanması sağlanıyor.

Kök hücreler, hücrelerin yenilenmesini sağlamakta uzmandır. Üstelik kendi vücudunuzdan alındığı için geri tepme gibi bir durum söz konusu değildir. Saç barındıran deride herhangi bir deformasyon oluşması, derideki saçın dökülmesine neden olabilir. Kök hücre tedavisi sayesinde deformasyona uğrayan hücrelerde iyileşme oluşacaktır.

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Saçlarınız sıklıkla dökülüyor ve saç azalması yaşanıyorsa, bunun için saç ekimi yaptırmanız gerekmiyor. Vücut her zaman yenilenebilen hücrelerden oluşur. Önemli olan hücrenin yenilenmesini sağlamaktır. Bu nedenle de Prp saç tedavisi İzmir insanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tedavi için öncelikle bir kök hücre vermeniz gerekiyor. Alınan kök hücre saçın döküldüğü deriye uygulanıyor. Dolayısıyla orada bulunan deformasyona uğramış olan hücreler, takviye edilen kök hücreler ile yeniden canlanıyor. Hücreler kendini yeniledikçe ve kopyaladıkça deride yeniden saçlar çıkıyor.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmelerinde Prp saç tedavisi İzmir hizmeti almak istiyorsanız tedavinin iki aşamalı olduğunu unutmamalısınız. Öncelikle damarlarınızdan 60 ile 100 cc arasında bir kan alınacaktır. Daha sonra kanınız santrifüj makinesinde 15 dakika boyunca kanınız ayrıştırılır. İçerisinden de Prp ayrılır.

İşlem sırasında micro iğnelerden yardım alınıyor. Saçın başlamış olduğu kök bölümüne alınan kök hücreler takviye ediliyor. Küçük iğneler ile işlem yapıldığı için herhangi bir acı hissetmiyorsunuz.

PRP Tedavisi ne Kadar Sürer?

Kişiler saç dökülmesi için tedavi olmak istiyorsa, bunun için de PRP tedavisi tercih ediliyorsa yıl içinde 4 kere uygulama yapılmalıdır. İlk seferde de başarılı sonuçlar alınabilir. Ancak, sonuçların sürekliliğini sağlayabilmek için yılda 4 kez bu işlemi yaptırmalısınız.

Uzman ekibimiz ile bu konuda sizlere hizmet veriyoruz. Önce saç derinizi inceliyor, daha sonra sizin için en uygun tedavi yönetimi buluyoruz. Yeniden saçlara kavuşmak hayal değil.

Saç Ekimine Dair Bütün Bilgiler İçin http://medisistem.com.tr/sac-ekimi-izmir İnceleyiniz.

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!
INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!