Saç Dökülme Tedavisi İzmir

Saçlarınız dökülüyorsa bu çözümsüz bir sorun değil. Saç dökülme tedavisi İzmir Medisistem Polikliniği sayesinde insanlar dökülen saçlarının yeniden çıktığını görebiliyor. Saç ekimi yapılabileceği gibi enjekte yöntemi ile de tedavi uygulanabiliyor. Burada önemli olan tedavinin uzman hekimler tarafından yapılmasıdır.

Saç dökülmesinin pek çok nedeni olabilir. Genetik nedenler en önemlisidir. Ailede saç dökülmesi sorunu varsa bu yeni nesle de aktarılır. 50 yaş ve üzerindeki erkeklerde de saç dökülmesi sıklıkla karşınıza çıkar. Bunun yanında saç ekimi kadınlarda da sıklıkla yapılıyor. 

FUE Yöntemi Nedir?

Saç dökülmelerine kesin bir çözüm arıyorsanız FUE yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntemin en önemli özelliği kendi saçlarınızın saçsız deriye ekilmesidir. Yani yapay bir saç ekimi söz konusu değildir. Sağlıklı bölgeden kendi saçlarınız alınır ve saç olmayan bölgeye ekilir. Bu şekilde insanlar hem doğal hem de sağlıklı saçlara ulaşabilir. Kısa bir sürede saçlarınızın eski halini aldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemde herhangi bir iz de kalmaz.

FUT Yöntemi Nedir?

Saçlarınızın kopması ile dökülmesi aynı anlama gelmiyor. Öncelikle yetişkin bir birey gün içinde 100 tele kadar saç dökebilir. Bu, normal bir değerdir. Bunun yanında insanların saçları kırılabilir, gövde bölümünden kopabilir. Ancak, saç dökülmesi kökü ile birlikte kopan saçlar için geçerlidir.

İnsanlar saç dökülme tedavisi İzmir arayışına girdiklerinde FUT yöntemi ile karşılaşıyor. Bu yöntemde ense bölümünden saçlı deri şeritleri alınıyor ve saç olmayan bölgeye naklediliyor. Burada iz kalma durumu vardır. Ancak, sağlık nedenlerinden ve cilt yapısından ötürü bu yöntem sıklıkla tercih edilir.

Mezoterapi Yöntemi Nedir?

İnsanlar saç dökülmeleri ile mücadele ederden mezoterapi yöntemini tercih ediyor. Saç dökülme sorunu olan kişiler için ilaçlarla bir kokteyl hazırlanıyor. Bu kokteyl ise ince iğneler ile deriye aktarılıyor. Bu sayede saç derisi besleniyor. Orta tabakaya aktarılan ilacın herhangi bir yan etkisi olmuyor. Saç derisi beslenerek yeni saç kökleri oluşturuyor.

Prp Yöntemi Nedir?

Kök hücre yöntemi olarak da bilinen PRP hasar görmüş olan hücreleri yenilemekte kullanılıyor. Öncelikle kendi kanınızı vermeniz gerekiyor. Kan santrifüj makinesi yardımı ile bileşenlerine ayrılıyor. Buradan kök hücreler ayıklanıyor ve deri altına enjekte ediliyor.

Saç dökülme tedavisi İzmir sayesinde insanlar kendi kök hücreleri sayesinde ölü olan hücrelerini canlandırıyor. Tüm bu işlemleri yapabilmek için uzman hekimlerden yardım almak gerekiyor. Biz de saç ekimi konusunda uzman kadromuz ile sizlere hizmet veriyoruz.

Fue Bilgi http://medisistem.com.tr/fue-sac-ekimi-tedavisi-izmir

Saç Dökülme Tedavilerinde Kullanılan Yöntemler

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!
INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!