Saç Ekimi İzmir

Saç kaybı yaşayan, saçları dökülen kişiler için hem doğal hem de kalıcı olarak yeniden saç kazandırmanın en kolay yolu saç ekimidir. Saçın dökülmüş olduğu bölgelere yapay değil, kişinin dökülen doğal saçları eklenir. Saç ekimi sırasında kullanılacak olan saçlar, kişinin saç dökülmesi olmayan bölgelerinden alınacaktır. Saç ekimi Medisistem Polikliniği İzmir Bölgesindeki hizmetinin amacı, kişinin kendi doğal saçlarını kullanarak, saç çıkmayan bölgeye takviye yapmaktır.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık saç dökülmesi meydana geliyor. O nedenle erkekler saç ekimini daha sık yaptırıyor. Özellikle 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse %50’sinde saç dökülmeleri görülüyor. Saç dökülmelerinin sadece erkeklerin başına geldiğini söylemek hatalı olur. Kadınlarda da saç dökülmeleri, seyrekleşme problemleri olabiliyor.

Saç Neden Dökülür?

 

Kadın Tipi Saç Dökülmesi En Üstteki Seyrelti Şeklinde Olandır. Ve Prp ya da Mezoterapi İle Güzel Sonuçlar Alınabilir. En Alttakiler ise Erkek Tipi Dökülmedir. Saç Ekimi Gerektirir.

Saç dökülmelerinin en temel nedenlerinden biri genetiktir. Eğer ki aile bireylerinde saç dökülmesi sorunu varsa bu ailedeki herkese genetik olarak aktarılabilir. Bunun yanında travmatik bir olay sonucunda strese bağlı olarak da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Tıbbi rahatsızlık sonucunda da saç dökülmeleri oluşabiliyor. Saç dökülmesi her zaman saç ekimi gerektirmez. Ancak, dökülme sonucunda deri görünüyorsa o zaman saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi yapılacaksa bunun için yeterli kök bulunması gerekiyor. Saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun yeterli saç kökü varsa ekim yapılabilir. Kaş, sakal ya da bıyık bölgelerine de ekim sağlanabiliyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi İzmir işlemini yaparken pek çok yöntemden yararlanılıyor. En çok tercih edilen ise FUE ve FUT yöntemleri oluyor. FEU yönteminde saç kökleri tek tek alınır ve döküm oluşan bölgeye ekilir. FUT yönteminde ise ense bölgesinden bir deri hattı çıkarılır. Bu deri hattında saç olması gerekir. Bu deri saçsız bölgeye eklenir.

Saçın rengi, yapısı ve genetiği yapılacak ekimin başarı yüzdesini etkileyen özellikler arasınadır. İki yöntem arasından hangisinin seçileceği de yine kişinin deri yapısı, saç yapısı ile alakalıdır. Her ne kadar FUE yöntemi iz bırakmadığı için tercih ediliyor olsa da bazı kişilerin bünyesin FUT yöntemi ile saç ekimine müsaittir. Saç ekimi için sizlere profesyonel destek veriyoruz.

Merak Edilen Sorular ve Cevaplar:

Saç Kökleri Saç Ekiminde Hangi Bölgeden Alınmalıdır? 

Saç ektirme operasyonu pek çok insanın başvurduğu yöntemlerden biridir. Kellik durumunu gidermek için alternatif yollardan biri olarak bilinir. Saç ektiren insanların belli birtakım soruları olabiliyor. Bu sorulardan biri de saç kökleri saç ekiminde hangi bölgeden alınmalıdır? Sorusudur.

Saç Ekiminde Kıl Kökleri

Saç ekimi operasyonunda kıl kökleri farklı yollardan alınabiliyor. Genel olarak operasyon öncesi yapılan donör bölge tespiti ile kişinin kıl yapısına en uygun yer tercih ediliyor. Bu donör bölge kişiden kişiye değişir çünkü her bireyin kalıtımsal özelliği farklıdır. Kıl yapısı en sık olan bölgeden kıl kökleri alınarak saç ekimi noktasında kullanılanı en bilinenidir.

Saç Ekimi Zararları Var Mıdır?

Saç ekimi zararları oldukça merak edilen konulardan biridir. Günümüzde pek çok insan aşırı derecede fazla saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Bu sebeple de saç ekme durumu da ihtiyaç halini alıyor. Çünkü çoğu insan kel gözükmek istemiyor.

Saç Ektirme Zararı

Saç ektiren ya da ektirmeyi düşünen pek çok insanın da en çok merak ettiği konulardan biri de saç ektirmek zararlı mıdır şeklindedir. Esasında bu sorunun cevabı basittir. Uzman kişiler aracılığıyla, en doğru ve steril bir şekilde saç ektirmenin asla zararlı bir noktası yoktur. Ancak kötü ortamlarda ve profesyonel olmayan kişilerce yapılan saç ekimi işlemi kişiye sağlık açısından zarar verdiği görülebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi pek çok insanın kellik problemi ile karşılaşınca baş vurduğu tedavi yöntemlerinden biridir. Bu noktada saç ektiren ya da saç ektirmeyi düşünen insanların belli soruları olabiliyor. Bu sorulardan biri de saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir? Sorusudur. Bu soruya cevaben yazımızı kaleme aldık.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası saç mümkün olduğu sürece açık bırakılmalıdır. Böylelikle mevcut saç kökleri oksijenden ve temiz havadan yararlanarak oluşan yaralardaki kabuklar kolay iyileşir bu da operasyon sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. Saç ekimi sonrası bir süre yaralar geçinceye kadar saç su ile mutlaka temas etmemelidir…

Saç Ekimi Sonrası Kafada Şişlik Olur Mu? Nedeni Nedir? Ne Zaman Geçer?

İlerleyen teknoloji ile birlikte estetik konusunda da pek çok yenilik hayatımıza girdi. Bu noktalardan biri de saç ekimidir. Saç ekimi pek çok insanın dış görünüşü için geçirdiği bir operasyon olarak karşımıza çıkar. Böylelikle saç oldukça gür ve doğal gözükür. Ancak saç ekimi sonrası kafada şişlik olur mu sorusu pek çok insanın merak ettiği bir konudur.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik Durumu

saç ekimi sonrası kafada ve yüzde şişlik olabiliyor. Bu durumun en temel sebebi işlem sonrası istirahat süresi olan 3 gün içerisinde yeterince dinlenmemek ve doğru beslenmemek şeklinde özetlenebilir.

Saç Ekimi Sonrası Doğru Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde kellik durumundan rahatsız olan pek çok insan saç ekimi operasyonu geçiriyor. Bu noktada ise saç ekimi ile ilgili pek çok soru doğuyor insanların kafasında. Saç ekimi konusunda sorulan en temel sorulardan biri de saç ekimi sonrası doğru saç bakımı hakkındadır. Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak ekim sonrası bakım hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı

Saç ekimi kadar saç ekimi sonrası saç bakımı da önemlidir. Bu konuda saç köklerinizi beslemesi ve herhangi bir iltihaba karşı savunması açısından doktorunuzun önerdiği saç bakım ürünlerini kullanmanızda fayda var. Doğru şampuan ile ekilen saçlarınızın bakımını sağlamalısınız.

Saç Ekimi İzmir Bölgesinde Hava Sıcaklığı Nedeni ile Aksi Tesir Etki Eder mi?

Saç ekimi pek çok insanın olduğu bir operasyondur. Ancak saç ekimi sonrası ve öncesi birtakım komplikasyonlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu noktada belli sorularımız doğuyor. Bunlardan biri de saç ekimi İzmir bölgesinde hava sıcaklığı nedeni ile aksi tesir etki eder mi? Sorusudur.

Hava Sıcaklığı ile Saç Ekimi İlişkisi

Saç ekimi ile hava sıcaklığının doğrudan olmasa da dolaylı olarak ilişkisi vardır diyebiliriz. Saç ekimi saç köklerine uygulanan bir işlemdir. İzmir de aşırı sıcak bir şehir olması dolayısıyla saç gözeneklerini açabiliyor. Bu noktada en doğru işlem doktor tavsiyesi ile yapılandır diyebiliriz.

Saç Dökülmesi Sonrası Ne Zaman Saç Ekimi Yapılmalıdır?

Saç ekimi pek çok insanın yaptırdığı bir işlemdir. Saç ekimi kellik problemi yaşayan insanların görüntüsü için kullandığı bir operasyondur. Günümüzde pek çok insan saç ekimi operasyonu geçiriyor. Bu noktada bahsi geçen bu konu hakkında da pek çok soru doğmuş oluyor. Bunlardan biri de saç dökülmesi sonrası saç ekimi ne zaman yapılmalıdır sorusudur.

Saç Dökülmesi Sonrası Saç Ekimi

Saç dökülmesi pek çok insanın karşılaştığı bir durumdur. Aşırı dökülmesi kellik problemini doğurur. Dökülme sonrası ise saç ekimi durumu aslında belli bir süreyi gerektirmez. Ne zaman dökülme olursa olsun ekim her zaman için uygundur çünkü alınan kıl kökleri donör bölgeden karşılanır.

Kaç Saç Kökü Ekilir ise Faydalı Olur? 

Saç ekimi işlemi; kellik problemi yaşayan pek çok insanın kullandığı alternatif yollardan biridir. Bu konuda, saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok insan soru işaretlerine sahip olabiliyor. Bahsi geçen bu sorulardan biri de kaç saç kökü ekilir sorudur.

Saç Ekimi Tedavisinde Kaç Saç Kökü Ekilir?

Saç ekimi tedavisinde kişilerin kalıtımsal ve biyolojik özellikleri birbirinden oldukça farklıdır. Bir insanın saç kökü sayısı ile diğer bir insanın saç kökü sayısı birbirinden farklı olabilir ki bu durum çok normaldir. Bu noktada bu soruya verilecek genel bir cevap vermek zordur. Çünkü her saçın dökülme sayısı gibi ihtiyacı olduğu saç kökü sayısı da farklıdır.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Fue saç ekimi yapma konusunda pek çok farklı alternatif yola sahiptir. Kellik, son zamanlarda artan bir problemdir. Özellikle erkeklerde büyük bir sıkıntı yaratan kelliğin tedavisi mümkün değilse de doğal yollardan saç ekimi mümkündür.

Saç Ekme Yöntemleri

Saç ekimi konusunda iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki FUT Tekniği - Klasik Şerit Yöntemidir. Bu yöntem aslında özetle klasik ve herkesin bildiği saç ektirme yöntemidir. Yöntem sonrası saçlar doğal bir görünüm kazanır. Diğer bir yöntem ise FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) - Ameliyatsız Saç Ekimi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Bu ise daha az risksiz ve daha sağlıklı bir yönrem olarak bilinmektedir.

Bayan Saç Ekimi ve Erkek Saç Ekimi Arasında Fark Var mıdır?

Saç ekimi pek çok insanın kullandığı bir yöntemdir. Kellik problemi yaşayan insanların tek çözümü saç ekimi tedavisidir. Bu noktada saç ekimi konusunda ekim öncesi ya da sonrası belli bir takım sorular insanların kafasında meydana çıkabiliyor. Bunlardan en çok sorulanı ise bayan saç ekimi ve erkek saç ekimi farkı sorusudur.

Bayan Saç Ekimi ve Erkek Saç Ekimi Farkı

Bayan saç ekimi ve erkek saç ekimi farkı elbet vardır. Kadınların yapısal olarak kıl kökleri erkeklerden daha farklıdır. Bu noktada ise kullanılan saç ekme tekniği de doğal olarak elbette oldukça farklılık gösterecektir.

Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık saç dökülmesi meydana geliyor. O nedenle erkekler saç ekimini daha sık yaptırıyor. Özellikle 50 yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse %50’sinde saç dökülmeleri görülüyor. Saç dökülmelerinin sadece erkeklerin başına geldiğini söylemek hatalı olur. Kadınlarda da saç dökülmeleri, seyrekleşme problemleri olabiliyor.

Saç ekimi ve saç dökülme tedavisi ve nedenleri daha fazla bilgi için: https://www.medisistem.com.tr/ sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Arzu ederseniz arayabilirsiniz.

Saç Ekimi Kadın Ve Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tedavileri: 

0232 440 6060 - 0532 345 8040

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!
INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!