CGF-CD34 Kök Hücre Uygulaması

Kök hücreler tüm vücudumuzu, tüm doku ve organlarımızı oluşturan ana hücrelerdir. Henüz farklılaşmamış olan bu hücreler sınırsız bölünebilme ve kendini yenileme, farklı organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahiptir. Kök hücrelerini hematolojide CD 34 olarak isimlendirilmiştir.

CGF ise Konsantre Büyüme Faktörleri nin kısaltılmışıdır.

CGF-CD34 kısaca kanın iyileştirme potansiyelinin yüksek olduğu kısımdır. Kişinin kendisinden alınan kanın dört farklı devir ve süredeki santrifüj işlemi ile bileşenlerine ayrılmasından sonra trombositleri, lökositleri ve çeşitli büyüme-growth faktörlerini ve sitokinleri içeren katmanın adıdır.

CD34 adlı kök hücreler ve Trombositler;

  • Kan pıhtılaşmasında
  • Dokuların iyileşmesinde
  • Hücrelerin büyümesinde, çoğalma ve gençleşmesinde, hasarlı dokuların onarımında ve doğal iyleşme süreçlerini tetikleyici bir “büyüme faktörlerini, yani Growth-Büyüme Hormonu salgılar.
  • Trombosit ve Lökosit bakımından zengin kan sıvısı-plazmanın hücre çoğalmasını, farklılaşmasını, kanlanmasını ve hücrelerin arasındaki bağ dokusunu dolguyu arttırdığını, ayrıca çeşitli enfeksiyonlara karşı savunma mekanizmasını harekete geçirdiğini gösteren çok sayıda kanıt bulunmaktadır. Trombositin ürettiği bu maddelerle oluşturduğu etki sayesinde tıpta pek çok alanda kullanılmakta olup, FDA onaylıdır.

CGF-CD34 ile vücudun kendini yenileme (rejenerasyon) ve iyileşme potansiyeli uyarılır. Uygulama cilt, kas, tendon, eklem içi, vücut boşlukları ile yaralı ya da hasarlı her bölgeye uygulanabilir.

cgf-cd34-uygulamasi

konsantre-buyume-faktorleri

Şu Alanlarda CGF-CD34 uygulaması yapılıyor.

  • Saç dökülmesinde
  • Yüz, boyun, dekolteler, eller, bacak içleri ve selülit bölgeleri,
  • Kollar gibi sarkmış tüm vücut bölgelerinde
  • Cilt kırışıklıkları-sarkmalarının tedavisinde
  • Cilt Lekelerinde, gebelik lekelerinde, cilt ve akne İzlerinin azaltılmaında
  • Sellülit, doğum ve kilo vermekten kaynaklanan çatlakların tedavisinde

15-30 yada 45-90 günde bir yapılacak 3–6 uygulamadan sonra yılda 3-4 kez tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eş değerdir.

CGF-CD34 uygulamasının PRP'den en önemli farkı herhangi bir ilaç, ürün vb. farmakolojik ilaç verilmeyip, yalnızca kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji, hastalık bulaşma riski, doku uyuşmazlığı riski de taşımamasıdır.

Kan sayımı (hemogram) tetkiklerinde Trombosit sayısı yetersiz olan ya da herhangi bir yerinde kolayca çürük-morarma oluşan kişilerde, aktif enfeksiyon geçirmekte olanlarda, kanama hastalığı olanlar veya aynı gün yüksek miktarda “kan sulandırıcı ilaç” kullananlarda kronik karaciğer hastalığı olanlarda (siroz,hepatit… ) uygulama bölgesinde kanser bulunan kişilerde uygulanmaz.

Kök Hücre uygulamaları hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

goz-alti-mezoterapisi
Göz Altı Mezoterapisi

Göz altı şikayetlerinde Göz altı Mezoterapisi, Somon DNA, PRP ve Lazer uygulamaları ö…

Devamını Oku
cilt-genclestirme
Gençleştirme

Erken yaşlanmayı önlemek ve zamanı geri almak için cilt gençleştirme tedavileri uygul…

Devamını Oku
botoks-uygulamalari
Botoks Uygulamaları izmir

Botoks Uygulamaları izmir Botulinum toksin aslında hepimizin botoks adı ile bildiğ…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.