Saç Mezoterapisi

Günümüzde birçok hastalık gibi saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan Mezoterapi, cildin orta tabakasının tedavisi şeklinde açıklanmaktadır. 1950 li yıllarda Fransız Pistor tarafından başlatılan bu tedavi yöntemiyle çok küçük dozlarla etkin tedavi sonuçları alınmaya çalışılmıştır. Yapılan lokal-bölgesel uygulama ile sistemik olumsuz etkilerinde önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Saç Mezoterapisi bir yandan kan dolaşımını artırırken diğer taraftan mineral ve vitamin desteği ile saç dökülmesini azaltıp durdurur ve ince, dökülmeye yüz tutmuş saçların canlanmasını sağlar.

Ortalama 8-12 seans plan yapılsa da seans sayıları hastanın saç dökülme yoğunluğu ve tahlillerin durumuna göre değişebilmektedir. 1-2 hafta aralıklarla başlanan yoğun tedavilere 3-4 aylık koruma tedavileri ile devam edilebilir. Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır.

Tedavinin etkinliğini artırmak için saç mezoterapisi ile kök hücre tedavisi (CGF), PRP ve Hair lazer kombine edilebilir. İhtiyaç halinde saç ekimi öncesi ve sonrasında da uygulanabilir.

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!
INSTAGRAM'DAN TAKİP EDİN!