Saç Uygulamaları

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi şikayeti olan kişilere dökülmenin durdurulması ve yeni saç gelişimi sağlanması için saşlı deriye yapılan bir uygulamadır.

Yaklaşık 15 dakika kadar süren her seansın kişinin durumuna göre10 seans tekrarlanması gerekmektedir. Saç mezoterapi seanslarının önce 1-2 hafta ara ile sonra 3-4 hafta arayla yapıması çok daha doğrudur.

Saç mezoterapisi ile artan kan dolaşımını saçı canlandırırken enjekte edilen vitamin ve minerallerin direk saçlı deriye verilmesi saç sağlığını olumlu etkiler.

Saç mezoterapisinin etkinliği 3-4 seanstan sonra görülmeye başlar. Saç tellerinde kalınlaşma ve saç sıklığında çoğalma görülebilir. Saç mezoterapisin saç ekimi öncesi veya sonrası uygulanabilir.

Saç mezoterapisinde şu ilaçları kullanılabilir.

Vitamin A Multivitaminler (vitamin A, D2, E, B1, B2, B6,C,PP,Panthenol) Mineraller (sülfür, bakır, cobalt, çinko, magnesium, manganese, fosfor, selenyum) Organik Silisyum Lidokain Procain Vitamin C Vitamin H (Biotin) Dexpanthenol (Vitamin B5) Vitaminler Minoxidil Ginkgo biloba Pentoxifylline Buflomedil damar genişleticiler.

Saç Dökülmesinde PRP

Günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP işleminde üyenin kendi kanı alınıp, bir santrfüjden geçirilir. Burada fibroblast denilen kökleri besleyecek, gelişimini sağlayacak olan kısım ayrılır ve dökülen bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. Saç mezoterapisi de yine genetik dökülmesi olanlara PRP ile kombine uygulanabilir. PRP 15 günde bir ortalama 6-8 seans, kişinin ihtiyacına göre mezoterapi ile kombine edilerek uygulanabilir. diğer yöntemler protez saç ya da ekimi olabilir. Fakat protez saç geçici bir yöntemdir.

Cilt yaşlanması tıpkı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı özelliklerini kaybetmesinde cilde PRP yapılabilir. Cilt gençleştirme yöntemlerinde de yarayı iyileştirirken uygulanan çeşitli yöntemler taklit edilir. Ciltteki hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır. Bu nedenle PRP, damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir.

Cilte PRP nin önemli özellikleri;

  • Uzun etkilidir.
  • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır.
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.
  • Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

goz-alti-mezoterapisi
Göz Altı Mezoterapisi

Göz altı şikayetlerinde Göz altı Mezoterapisi, Somon DNA, PRP ve Lazer uygulamaları ö…

Devamını Oku
dermaroller-dermapen-uygulamalari
Dermaroller Dermapen Uygulamaları

Bu uygulamalarda steril mikroiğneler kullanılarak cilt üzerinde küçük çaplı hasar olu…

Devamını Oku
h-100-genclik-asisi-genclik-serumu-vitamin-enjeksiyonu
H 100 Gençlik Aşısı Gençlik Serumu Vitamin Enjeksiyonu

H-100 Gençlik aşısı olarak bilinen uygulamada temel prensip cildin nem kapasitesini a…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.