Alexandrite Lazer Epilasyon

Dalga Boyu 755 nm' olan Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyu en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve teması halinde 80 dereceye varan ısıya döner.Bu seçici etkisinden ortaya çıkan yarar kıldaki renk pigmenti olan melanine efektif iken melanin içermeyen cilde zarar vermez.

Bu nedenle Alexandrite Lazer Epilasyon da başarılı sonuç için Lazere uygun Cilt rengi ve kıl yapısına dozlarla başlamalıdır.Lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt soğutulmaktadır. Çift soğutma ile Seans esnasında Soğuk Gaz ve Soğuk Hava beraberce kullanılarak ciltte problem oluşmasını en aza indiriken seansların çok daha konforlu olmasına yol açar.

Lazer epilasyon seansında enerjinin kıl köküne doğru olarak iletilebilmesi için uygulamadan en az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemler yapılmamış olmalıdır.

Ayrıca Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneş banyosu amaçlı güneşlenilmemiş ve solaryuma gidilmemiş yani kısaca bronzlaşılmamış olmalıdır.

Yakın zamanda yapılmış kısa süreli bir güneş banyosu bile seansı yapacak uzmana bildirilmelidir.

İlk seans ya da test seansı öncesi kıllar traş edilmeden görülmelidir. Uzmanlar gerekli gördükleri bazı kişilerde ya da isteyenlere test atışları yapabilir.Daha önce Alexandrite Lazer epilasyon uygulamasına girmemiş üyelerin herhangi bir merkeze gitmeden önce www.izmirdermatoloji.com web sitesinden test yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sırasında el cihazı yardımı ile tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer epilasyon seansından sonra hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik yani ödem oluşur. Lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, Lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasına solaryuma girilmemesine dikkat edilmelidir.Bazı hassas ve koyu ciltlerde ya da yüksek enerjili Lazer epilasyon seanslarında ciltte yüzeysel kabuklanma oluşabilmektedir. Genellikle kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Nadiren bu kabuklanma sonrasında deride renk değişikliği dediğimiz açılma (hipopigmentasyon) ya da koyulaşma (hiperpigmentasyon) oluşabilir.

lazer-epilasyondan-once-dikkat-edilecekler

alexandrite-lazer-epilasyon-sonrasi

Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Edilecekler

 • Lazer uygulamasından Önce Solaryuma Girmeyiniz Güneşlenmeyiniz.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara sarartıcı sürmeyiniz ve Boyamayınız.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgede cildi soyan ürün(peeling retinotik asitve glikolik asit gibi) en az 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgede makyaj malzemesi olmamalıdır.
 • Akne tedavisinde bazı özel ilaç kullanıyorsanız bize mutlaka bilgi veriniz.
 • Lazer Epilasyon Seansına gelmeden 4 gün önce jilet ile kısaltınız.

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilecekler

 • Lazer Epilasyondan sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmemelisiniz. Güneşlenmemelisiniz ve Özellikle Yüz lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.
 • Lazer Epilasyondan sonra ılık bir duş alınabilir.Ancak lazer uygulanan bölgeye 1 hafta süreyle kese , peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapmamalısınız.
 • Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine bağlı olmak üzere 1 saat ile birkaç gün sürecek kızarıklık olması normaldir.
 • Bazı kişilerde Lazer Epilasyon sonrası hafif bir kabarıklık nadiren kabuklanma ve sivilce oluşabilir.Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.
 • Kıl yoğunluğu her seansta -20 arası kalıcı olarak azalmaktadır.Farkı ancak 3. seanstan sonra hissedersiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon uygulamaları hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

q-switch-nd-yag-lazer-ile-dovme-silinmesi
Q Switch Nd Yag Lazer ile Dövme Silinmesi

Q Switched Nd Yag lazer sistemleri ile dövme ve derin pigmente lezyonların ortadan ka…

Devamını Oku
nd-yag-lazer-ile-kilcal-damar-ve-epilasyon
Nd Yag Lazer ile Kılcal Damar ve Epilasyon

Hemoglobin tarafından absorbe edilebilen Nd-Yag lazer sayesinde kılcal damar tedavisi…

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-plazma-enerjisi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)

Maddenin dördüncü hali olan Plazma enerjisi cihazı sayesinde havada bulunan gazları i…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.