Lazerle Dövme Silme İzmir

Lazerle Dövme Silme İzmir

Q Switched Nd Yag lazer sistemleri ile dövme ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için kullanılan sistemleridir. Bu sistemde bulunan dört farklı dalga boyu sayesinde, renkli dövmelere de uygulama yapılmaktadır.

Pigmente lezyonlar, pigmentin derinliğine göre epidermal yada dermal olarak ayrılmaktadır. Epidermal lezyonlar (çiller, cafe-au-lait lekeleri, güneş lekeleri vb.), özellikle melanin tarafından emilen ve bundan dolayı temel olarak yüzeysel cilt seviyelerine etki eden 532 nm dalgaboyu kullanılarak tedavi edilir. Ota's Nevus ya da Mongolic lekeler gibi dermal lezyonlar daha derinlerde bulunmaktadır ve bunların tedavisi için cildin daha derinlerine etki edebilecek bir dalgaboyu olan 1064 nm dalgaboyu kullanılmaktadır.

Q Switched Nd Yag Lazer Dövme Silme İzmir

Dövmenizden eser bırakmayacak kadar etkili ve güvenli bir yöntemle Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir’de.

İzmir'de dövme silme konusunda uzmanlaşmış olan merkezde, Q-Switched Nd Yag Lazer teknolojisinin gücüyle dövme silme işlemleri artık daha etkili ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor. Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir gelişmiş lazer teknolojisi sayesinde, dövmelerinizi iz bırakmadan, hızlı ve etkili bir şekilde silme imkanı sunuluyor.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme yaptırmak, birçok kişi için bir ifade biçimi veya estetik tercih olarak başlangıçta çekici gelebilir. Ancak, zamanla insanların tercihleri değişebilir ve bir dövmeyi artık istemeyebilirler. Neyse ki, lazer teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, güvenli ve etkili bir şekilde dövme işlemi sırasında kullanılan kalıcı mürekkep ciltten uzaklaştırılabilmektedir.

Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir lazerler, yapay pigmenti küçük parçalara ayırarak işlemi gerçekleştirir. Bu işlemde:

 • Küçük parçalara ayrılan mürekkep parçaları, vücudun bağışıklık sisteminin bir parçası olan makrofaj hücreleri tarafından uzaklaştırılır.
 • Lazer atışlarının nanosaniyeler içinde tamamlanması, pigmentin çevresindeki dokunun yanmasını engelliyor.
 • Teknoloji sayesinde pigment parçalarına ulaşarak dokulara kadar ulaşır.

Yüksek enerji seviyeleri doku hasarına neden olabilirken, düşük enerji seviyeleri pigmentin parçalanması için yetersiz olabilir. Bu nedenle, uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde ayarlanmış lazer enerjisi, etkili ve güvenli bir dövme silme işlemi için kritik öneme sahiptir.

Q Switched Nd Yag Lazer Dövme Silme Çeşitleri Nelerdir?

Dövme silme işlemlerinde tercih edilen altın standardı oluşturan Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir birçok farklı dövme silme işlemi gerçekleştiriliyor. Dövme silme işlemlerinde:

 • Farklı renklerdeki dövmeler farklı lazerler üzerinden gerçekleştiriliyor.
 • Örneğin siyah renkli dövme ile yeşil renkli dövme silme işlemlerinde farklı seçenekler bulunuyor.
 • Kırmızı, turuncu ve kahverengi renklerde aynı lazerler kullanılabilir.

Sonuç olarak, Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir dövme silme işlemlerinde güvenilir ve etkili bir seçenek olarak öne çıkar. Ancak, hangi lazerin kullanılacağına karar verirken dövmelerin rengine ve cilt tipine dikkat edilmesi önemlidir. Uzman bir doktor tarafından yapılan değerlendirme sonrasında, en uygun lazer teknolojisi belirlenerek dövme silme işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Q Switched Nd Yag Lazer Dövme Kaç Seans Sürüyor?

Q Switched Nd Yag lazer dövme silme İzmir için belirli bir seans yoktur. Genellikle ortalama 6 hafta arayla, ortalama 6 seanslık bir tedavi programını önerirler. Bu süreç boyunca, lazer atışlarının cilde uygulanmasıyla dövme pigmentleri parçalanarak vücut tarafından emilir ve zamanla cilt yüzeyinden uzaklaştırılır.

Q Switched Nd Yag Lazer Dövme Silme Yan Etkileri Bulunuyor Mu?

Bu teknoloji ile dövme silme işlemleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Oluşabilecek yan etkiler bölgenin su toplaması, renk değiştirmesi veya iz kalması olabilir. Ancak uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinde minimum yan etki görülmekte ve genellikle sorunsuz gerçekleştirilmektedir.

Dövmelerin çıkarılması yanısıra Q-Switched ile karbon peeling yapılabilmektedir.

q-switched-nd-yag-lazerin-kullanim-alanlari

dovme-sildirme

Q-Switched Nd Yag Lazerin Kullanım Alanları

 • Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
 • Dermal ve epidermal leke tedavisi (güneş lekeleri,hamilelik lekeleri, melasma)
 • Vücut lekelerinin tedavisi
 • Çil tedavisi
 • Geniş koyu renkli benlerin giderilmesi (ota nevus, Ito nevus, mongol lekeleri)
 • Lazer toning, lazerle cilt gençleştirme , lazerle kırışıklık tedavisi
 • Karbon peeling
 • Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi

Lazerle kılcal damar tedavisi İzmir

Q Switch Lazer ile Dövme silme hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

sac-dokulmesinde-lazer-terapisi
Saç Dökülmesinde Lazer Terapisi

Saç lazeri uygulaması diot kaynaklı bir lazer sistemi olup seyrek saç şikayeti olanla…

Devamını Oku
nd-yag-lazer-ile-kilcal-damar-ve-epilasyon
Nd Yag Lazerle Kılcal Damar Tedavisi İzmir

Hemoglobin tarafından absorbe edilebilen Nd-Yag lazer sayesinde kılcal damar tedavisi…

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-plazma-enerjisi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)

Maddenin dördüncü hali olan Plazma enerjisi cihazı sayesinde havada bulunan gazları i…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.