Nd Yag Lazerle Kılcal Damar Tedavisi İzmir

Nd Yag Laser İle Kılcal Damar Tedavileri

Hemoglobin tarafından absorbe edilebilen Nd-Yag lazer sayesinde kılcal damar tedavisinde başarı ile kullanılabilir. Kılcal damar üzerine zimmer soğuk hava eşliğinde yapılmaktadır.

Yüz ya da vücutta olan kılcal damar, kiraz beni tedavisinde uygun çapta başlık takıldıktan sonra atış yapılır. Uygulama sonrası uygulama yapılan damarlar geçici süre ile daha koyulaşır, kabuklanma görülebilir, işlem sonrasında bu kabuğun koparılmaması gerekmektedir.

Hekim tarafından önerilen yara kremi ile birkaç haftada iyileşme gerçekleşir. 4-6 hafta sonra ikinci seans uygulanabilir.

nd-yag-laser-ile-epilasyon

nd-yag-laser-ile-kilcal-damar-tedavileri

Nd Yag Laser İle Epilasyon

NdYag Lazerlerle kılcal damar uygulamalarının yanısıra epilasyon da yapılabilir.

Lazerle Damar Tedavisi İzmir

Lazerle damar tedavisi İzmir için artık çok kolay! İzmir merkezde kılcal damar tedavisinde kullanılan Nd Yag Lazer ile sorunlarınıza hızlı ve etkili bir çözümler sunulurken ayrıntılar burada.

İzmir'de kılcal damarların tedavisinde kullanılan Nd Yag Lazer, modern teknolojinin getirdiği yenilikçi bir yöntemdir. Kılcal damarlar, ciltte estetik kaygılar yaratan, zamanla görünümleri artan ince damar yapılarıdır. Lazerle damar tedavisi İzmir kaliteli ve deneyimli hizmet için çok tercih ediliyor.

Lazerle Damar Tedavisi Nedir?

Lazerle damar tedavisi İzmir farklı yöntemler üzerinden uygulanabiliyor. ND YAG lazer üzerinden damar tedavisi uygulanıyor. Bu tedavide:

  • 1064 nm dalga boyuna sahip bir lazer sistemidir ve hemoglobin tarafından absorbe edilebilen bir dalga boyuna sahiptir.
  • Bu özelliği sayesinde kılcal damar tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.
  • ND-YAG lazer epilasyon amacıyla da tercih edilebilir ve özellikle koyu tenli kişilerde uygulandığında yanık oluşma riski düşüktür.

ND YAG lazerin diğer lazer sistemlerinden farkı, daha derin katmanlara nüfuz edebilmesi ve bu nedenle koyu cilt tiplerinde daha etkili olabilmesidir.

Lazerle Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle damar tedavisi İzmir merkezinde ND YAG lazer ile kılcal damar tedavisi, lokal anestezik krem uygulaması gerektirmeyen bir işlemdir ve soğuk hava eşliğinde gerçekleştirilir. İşlem sırasında, yüz veya vücuttaki kılcal damar veya kiraz beni gibi lezyonların üzerine uygun çapta bir başlık takılarak lazer atışları yapılır.

Uygulama sonrasında:

  • İşlem yapılan bölgede kızarıklık ve ödem gibi yan etkiler görülebilir.
  • Damarlar geçici olarak daha koyu bir görünüme sahip olabilir ve kabuklanma meydana gelebilir.
  • Kabukların koparılmaması önemlidir.

İyileşme sürecini hızlandırmak için hekim tarafından önerilen yara kremi kullanılması tavsiye edilir.

Lazerle Damar Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Lazerle damar tedavisi İzmir işlemleri farklı seanslar üzerinden uygulanıyor. İlk seans sonrasında bir ay içerisinde diğer seans yapılabilir. İşlemden sonra 4 ila 6 hafta sonra ikinci bir seans uygulanabilir.

Uygun doz ve seans ayarlaması yapılır ve profesyoneller tarafından kaç seans olacağı hastanın durumuna göre belirleniyor.

Yüksek dozda uygulama yapıldığında, işlem bölgesinde beyaz veya kahverengi izler kalabilir. Bu nedenle uygun dozlarda ve uzman bir doktor tarafından yapılan uygulamaların tercih edilmesi önemlidir.

Lazerle Damar Tedavisi Kalıcı Mı?

ND YAG lazer tedavisi başarılı bir yöntem vardır. Tedavi sırasında spor etkinlikleri, kilo durumu ve birçok faktör etkili oluyor. Ancak genel olarak kalıcıdır ve uzmanlık sonrasında kalıcılığı hakkında kesin bilgiler verilecektir.

Ortalama 8 seans sonrasında sona eriyor ve tedavi kalıcı oluyor. Tam etkisi 3-4 seans sonrasında görülür. ND YAG lazer ile kılcal damar tedavisi, etkili bir çözüm sunarken aynı zamanda minimal invaziv bir yöntemdir. Soğuk hava eşliğinde gerçekleştirilen bu işlem, hastaların konforunu arttırırken hızlı bir iyileşme süreci sunar. Uzmanlar tarafından doğru şekilde uygulandığında, kılcal damar sorunlarından kurtulmak artık mümkün hale gelmektedir.

Nd Yag Lazer ile Kılcal damar uygulamaları hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer epilasyon uylamaları için lazer epilasyon izmir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

q-switch-nd-yag-lazer-ile-dovme-silinmesi
Lazerle Dövme Silme İzmir

Lazerle Dövme Silme İzmir: Q Switched Nd Yag lazer sistemleri ile dövme ve derin p…

Devamını Oku
sac-dokulmesinde-lazer-terapisi
Saç Dökülmesinde Lazer Terapisi

Saç lazeri uygulaması diot kaynaklı bir lazer sistemi olup seyrek saç şikayeti olanla…

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-plazma-enerjisi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)

Maddenin dördüncü hali olan Plazma enerjisi cihazı sayesinde havada bulunan gazları i…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.