Alexandrite Lazer Epilasyon İzmir

Alexandrite Lazer Epilasyon İzmir

Dalga Boyu 755 nm' olan Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyu en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve teması halinde 80 dereceye varan ısıya döner.Bu seçici etkisinden ortaya çıkan yarar kıldaki renk pigmenti olan melanine efektif iken melanin içermeyen cilde zarar vermez.

Bu nedenle Alexandrite Lazer Epilasyon da başarılı sonuç için Lazere uygun Cilt rengi ve kıl yapısına dozlarla başlamalıdır.Lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt soğutulmaktadır. Çift soğutma ile Seans esnasında Soğuk Gaz ve Soğuk Hava beraberce kullanılarak ciltte problem oluşmasını en aza indiriken seansların çok daha konforlu olmasına yol açar.

Lazer epilasyon seansında enerjinin kıl köküne doğru olarak iletilebilmesi için uygulamadan en az 3 hafta öncesine kadar ağda, depilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemler yapılmamış olmalıdır.

Ayrıca Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneş banyosu amaçlı güneşlenilmemiş ve solaryuma gidilmemiş yani kısaca bronzlaşılmamış olmalıdır.

Yakın zamanda yapılmış kısa süreli bir güneş banyosu bile seansı yapacak uzmana bildirilmelidir.

İlk seans ya da test seansı öncesi kıllar traş edilmeden görülmelidir. Uzmanlar gerekli gördükleri bazı kişilerde ya da isteyenlere test atışları yapabilir.Daha önce Alexandrite Lazer epilasyon uygulamasına girmemiş üyelerin herhangi bir merkeze gitmeden önce www.izmirdermatoloji.com web sitesinden test yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sırasında el cihazı yardımı ile tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer epilasyon seansından sonra hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik yani ödem oluşur. Lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur. Lazer epilasyon uygulanan kişilere, Lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasına solaryuma girilmemesine dikkat edilmelidir.Bazı hassas ve koyu ciltlerde ya da yüksek enerjili Lazer epilasyon seanslarında ciltte yüzeysel kabuklanma oluşabilmektedir. Genellikle kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Nadiren bu kabuklanma sonrasında deride renk değişikliği dediğimiz açılma (hipopigmentasyon) ya da koyulaşma (hiperpigmentasyon) oluşabilir.

lazer-epilasyondan-once-dikkat-edilecekler

alexandrite-lazer-epilasyon-sonrasi

Lazer Epilasyondan Önce Dikkat Edilecekler

 • Lazer uygulamasından Önce Solaryuma Girmeyiniz Güneşlenmeyiniz.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara sarartıcı sürmeyiniz ve Boyamayınız.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgede cildi soyan ürün(peeling retinotik asitve glikolik asit gibi) en az 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgede makyaj malzemesi olmamalıdır.
 • Akne tedavisinde bazı özel ilaç kullanıyorsanız bize mutlaka bilgi veriniz.
 • Lazer Epilasyon Seansına gelmeden 4 gün önce jilet ile kısaltınız.

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilecekler

 • Lazer Epilasyondan sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmemelisiniz. Güneşlenmemelisiniz ve Özellikle Yüz lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.
 • Lazer Epilasyondan sonra ılık bir duş alınabilir.Ancak lazer uygulanan bölgeye 1 hafta süreyle kese , peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapmamalısınız.
 • Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine bağlı olmak üzere 1 saat ile birkaç gün sürecek kızarıklık olması normaldir.
 • Bazı kişilerde Lazer Epilasyon sonrası hafif bir kabarıklık nadiren kabuklanma ve sivilce oluşabilir.Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.
 • Kıl yoğunluğu her seansta -20 arası kalıcı olarak azalmaktadır.Farkı ancak 3. seanstan sonra hissedersiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon Erkekler Neden Çok Tercih Ediyor

      Erkeklerde bayanlara göre daha fazla bir kıl oluşma durumu söz konusudur. Ancak bazen bu kılların yoğunluğu ve koyuluğu fazla olduğu için estetik olarak itici durmaktadır. Estetik bütünlüğü sağlamak amacıyla erkeklere de lazer epilasyon yapılabilmektedir. Özellikle sırt ve göğüs bölgesinde lazer epilasyon uygulamaları yaygındır.

                Gerek kılı ısıtma kapasitesi, gerekse her cilt tipinde uygulanabilmesinden dolayı alexandrite candela lazer en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Erkeklerde bayanlara oranla daha kalın ve daha koyu renkte olan kılların bu lazer yöntemi ile giderilebilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle lazer epilasyon yapılacak bölgenin erkeklerde çok geniş olması sebebiyle alexandrite candela lazer en çok başvurulan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sadece istenmeyen kıllar değil

                Bu yöntem sadece istenmeyen tüylerin yakılmasına kullanılmamaktadır. Erkeklerin en büyük problemlerinden olan kıl dönmesi ve tıraş sonrası batıklar da  bu yöntem ile giderilebilmektedir. 

Alexandrite Lazer Epilasyon Başarı Oranı Nedir?

                Dünya’nın büyük bir kısmının artık kullandığı alexandrite candela lazer epilasyonu Türkiye’de de kullanma oranı gün geçtikçe artmaktadır. Araştırmalara göre Türkiye 300 taneden fazla cihaz kullanılmaktadır. 755 nm dalga boyuna sahip candela her cilt tipine uyum gösterir. Ve hızlı güvenilir, konforlu ve de kullanışlı bir makine olan alexandrite istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir numaralı yolu olmaktadır.

 Alexandrite Lazer Epilasyon Tüylerden Kurtulmanın Yanında

Başka Başarıları Da Var

                En iyi sonuç alınan cihazların en sonuncusu candela olmaktadır. Tüylerden kurtulmanızı sağlayan bu cihazın başka marifetleri de var. Pigment lezyonlar, vasiküler lezyonlar ve kırışıklık sorunları içinde harika sonuçlar almak mümkündür. Çok yönlü kullanımlara sahip olan candela, bugüne kadar yaklaşık 50 klinik tedavi sağlamıştır. Dünya genelini bilmek gerekirse bu sayı 92 ülkede 25.000 den fazla kişi tarafından 10 milyondan fazla tedavi için tercih edilmiştir.

   Alexandrite Lazer Epilasyon Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazer epilasyonun kalıcı yan etkileri kesinlikle yoktur. Fakat yapılan uygulama sırasında kıl köklerinde yüksek enerjiden etkilenmesi sonucu oluşan kızarıklıklar kabarmalar olması doğal bir etkendir. Bu kızarıklıklar kabarıklıklar kısa zamanda geçecek sorunlardır. Ve bu uygulamalar sırasında lazerin yapıldığı bölgede yanma hissedebilirsiniz. Bu yanma enerjisinden kaynaklanmaktadır. Buna çözüm olarak anestezi kremler üretilmiştir. Anestezi kremler acı hissetmenizi en aza indirgeyebilir. Bu yöntemin deri hastalıkları ve kanser gibi zararları yoktur. İç organlara da zarar vermeyeceği kanıtlanmıştır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji her alanda zamanla geliştirilmektedir. Önemli konulardan olan gelişmelerden biriside lazer epilasyon olmaktadır. İnsanların ihtiyaçlarından biri olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolu kolayca uygulanan bu uygulama için en son teknoloji olan Alexandrite candela lazer epilasyonu tercih edilmelidir. Diğer lazer epilasyonlarına göre daha az mesafe üzerine etki edilerek kesin çözüm almaktır.

   Lazerde Cilt Tonu Neden Önemlidir?

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan cilt tonudur. Ten rengi koyu olanlar ve bronzlaşmış derilerde uygulanması sakınca yaratmaktadır. Daha çok beyaz tenli ve kıl rengi koyu olan kişilerde büyük oranda başarı sağlanmaktadır. Bu cilt renginin önemli olması melaninin açık ten rengini daha iyi tutması yönündedir. Koyu renkli tende uygulamak sakıncalıdır. Ayrıca uygulamadan sonra yaklaşık bir ay güneşten korunmanız gerekmektedir. Kıl rengi açık olan insanlarda da çok fazla gelişme görülmediği gözlenmiştir. En ideal sonuç açık tenli ve koyu kıl rengine sahip olan kişilerde gözlenir.

Alexandrite Lazer Epilasyon En Çok Tercih Edilen Bölgeler

Bu lazer çeşidinin derine inmemesinin ağrıyı azalmak gibi önemli bir görevi vardır. Bu sayede hassas kıl tiplerinde uygulanabilmektedir. Nerelere uygulanacağına örnek verecek olursak:

 • Koltuk altı
 • Bacak
 • Bikini bölgesi

Gibi bölgelerde uygulanması daha avantajlı olmaktadır. Daha az ağrımasının yanında birde hızlı ve pratik uygulandığından ortalama 6 seansta başarılı ve doğru sonuçlar alınmaktadır. Bu uygulama sonrasında bazı kişilerde kalıcı azalmalar görüldüğü kanıtlanmıştır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları Var mıdır?

Günümüzde genellikle bayanlarımızın kullandığı bir yöntem olan lazer epilasyon yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile bireyler istenmeyen tüylerden kurtulmayı amaç edinmiştir. Sürekli bu tüylerle uğraşmak istemeyen bireyler lazer epilasyon ile daha kolay bir hale getirerek rahat bir yaşam sürmektedir.

Peki, bu konularda birçok soru karşımıza geldiğini düşünürsek eğer, lazer epilasyon yaptırmanın zararları var mıdır konusuna değinelim.

 • Günümüzde bilindiği kadarıyla şuan lazer epilasyonun ciddi bir sağlık problemi yarattığı görülmemiştir. Neredeyse herkes bu yöntemleri artık kullanmaya başlamıştır.
 • Fakat kullanılan makinenin özelliğine göre ten üzerinde farklı etkiler bırakabilmektedir.
 • Bunlar arasında yanmalar, lekeler ve kaşıntılar olabilir. Fakat bu etkilerde birkaç gün içinde kaybolmaktadır. Epilasyon gerçekleştikten sonra o bölgenin bir süre güneş ışınlarından da korunması gerektiğini de unutmayınız.   

Alexandrite Lazer Epilasyon İzmir uygulamaları hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

sac-dokulmesinde-lazer-terapisi
Saç Dökülmesinde Lazer Terapisi

Saç lazeri uygulaması diot kaynaklı bir lazer sistemi olup seyrek saç şikayeti olanla…

Devamını Oku
nd-yag-lazer-ile-kilcal-damar-ve-epilasyon
Nd Yag Lazerle Kılcal Damar Tedavisi İzmir

Hemoglobin tarafından absorbe edilebilen Nd-Yag lazer sayesinde kılcal damar tedavisi…

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-plazma-enerjisi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)

Maddenin dördüncü hali olan Plazma enerjisi cihazı sayesinde havada bulunan gazları i…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.