Q Switch Nd Yag Lazer ile Dövme Silinmesi

Q Switched Nd Yag lazer sistemleri ile dövme ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için kullanılan sistemleridir. Bu sistemde bulunan dört farklı dalga boyu sayesinde, renkli dövmelere de uygulama yapılmaktadır.

Pigmente lezyonlar, pigmentin derinliğine göre epidermal yada dermal olarak ayrılmaktadır. Epidermal lezyonlar (çiller, cafe-au-lait lekeleri, güneş lekeleri vb.), özellikle melanin tarafından emilen ve bundan dolayı temel olarak yüzeysel cilt seviyelerine etki eden 532 nm dalgaboyu kullanılarak tedavi edilir. Ota's Nevus ya da Mongolic lekeler gibi dermal lezyonlar daha derinlerde bulunmaktadır ve bunların tedavisi için cildin daha derinlerine etki edebilecek bir dalgaboyu olan 1064 nm dalgaboyu kullanılmaktadır.

Dövmelerin çıkarılması yanısıra Q-Switched ile karbon peeling yapılabilmektedir.

q-switched-nd-yag-lazerin-kullanim-alanlari

dovme-sildirme

Q-Switched Nd Yag Lazerin Kullanım Alanları

  • Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
  • Dermal ve epidermal leke tedavisi (güneş lekeleri,hamilelik lekeleri, melasma)
  • Vücut lekelerinin tedavisi
  • Çil tedavisi
  • Geniş koyu renkli benlerin giderilmesi (ota nevus, Ito nevus, mongol lekeleri)
  • Lazer toning, lazerle cilt gençleştirme , lazerle kırışıklık tedavisi
  • Karbon peeling
  • Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi

Q Switch Lazer ile Dövme silme hakkında fiyat sormak ve detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi-plazma-enerjisi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)

Maddenin dördüncü hali olan Plazma enerjisi cihazı sayesinde havada bulunan gazları i…

Devamını Oku
alexandrite-lazer-epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

Dalga Boyu 755 nm' olan Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandr…

Devamını Oku
nd-yag-lazer-ile-kilcal-damar-ve-epilasyon
Nd Yag Lazer ile Kılcal Damar ve Epilasyon

Hemoglobin tarafından absorbe edilebilen Nd-Yag lazer sayesinde kılcal damar tedavisi…

Devamını Oku

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Web sitemiz 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Resmî Gazete Sayı : 32263 numarası ile yayınlanan Sağlık Hizmetlerinde Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.